PKMS
Polska Korporacja Menedżerów Sportu

Laureaci 2008

Tytuł HONOROWEGO MENEDŻER SPORTU nadano:

  • Panu Andrzejowi KRAŚNICKIEMU związanemu ze sportem zsodniczo, zawodowo i społecznie od ponad 40 lat - za wszechstronne i na każdym polu wybitne osiągnięcia menedżerskie podczas pełnienia licznych funkcji w administracji sportowej - regionalnej i centralnej oraz w stowarzyszeniach sportowych. Zdobyte w strukturach administracji państwowej doświadczenie zostało w pełni wykorzystane do rozwiązywania problemów organizacyjno-finansowych w Związku Piłki Ręcznej. Wprowadzone w Związku radykalne zmiany spowodowały, że już w 2007 roku zespół męski zdobył tytuł Wicemistrza Świata, a w roku bieżącym awans do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i zajęcie V miejsca. W październiku bieżącego roku Andrzej Kraśnicki został wybrany Prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Tytuł SPORTOWEGO MENEDŻERA 2007 roku nadano:

  • Panu Jerzemu KOSIE - zastępcy dyrektora Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu - za wieloletnie, efektywne kierowanie ośrodkami sportu i rekreacji we Wrocławiu oraz aktywne uczestnictwo w doskonaleniu struktur zarządzania sportem i rekreacji w tym miescie.
  • Pani Ewie MISIURKIEWICZ - dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga Południe miasta st. Warszawy - za kreatywną postawę na zajmowanym stanowisku i wyjątkowy dynamizm programowo - organizacyjny. Pani dyrektor jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i podyplomowego Studium Menedżerów Sportu. Ośrodek, którym zarządza p. Ewa Misiurkiewicz przeprowadza rok rocznie, według jej autorkich programów, dziesiątki różnorodnych imprez i zawodów dla mieszkańców dzielnicy w różnym wieku - "od przysłowiowego dzidziusia do dziadziusia".
  • Panu Antoniemu PROKOPOWI - prezesowi Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego w Białymstoku - za stworzenie podstaw organizacyjnych i finansowych umożliwiających drużynie siatkarek awans do Ekstraklasy Ligi Siatkówki Kobiet. Prezes Antoni Prokop jako kierownik sekcji w klubie akademickim potrafi wraz z grupą pasjonatów pozyskać w województwie podlaskim spośród podmiotów gospodarczych sponsorów, dzięki którym możliwe było stworzenie profesjonalnej opieki mendycznej i nowoczesnego procesu szkolenia.
  • Panu Mirosławowi PRZEDPEŁSKIEMU - prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej - za wybitne menedżerskie działania, które przyczyniły się do tego,  że po wieloletniej przerwie dwie polskie drużyny siatkówki (kobieca i męska) uczestniczyły w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Pan Misorław Przedpełski, absolwent Politechniki Warszawskiej i były siatkarz okazał się w ciągu czterech lat prezesury bardzo sprawnym organizatorem imprez najwyższej rangi międzynarodowej. To dzięki talentom i umiejętnościom menedżerskim prezesa M. Przedpełskiego do Polski trafił World Grand Prix oraz w 2007 roku rozegrany został finał Ligi Światowej.

 

Wyróżnienia studenckie:

za najlepsze wyniki w okresie studiów:

  • Pani Katarzynie JASIŃSKIEJ - nota 4,70
  • Pani Joannie KOLK - nota 4,70

za najlepsze prace licencjackie:

  • Pani Karolinie STAŃCZAK za pracę dyplomową "Funkcjonowanie FITNESS PARKU"
  • Panu Michałowi OWCZARSKIEMU za pracę dyplomową "Stan kultury fizycznej w procesie restrukturyzacji szkolnictwa wyższego na przykładzie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie"

 

Copyright by PKMS. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Strony internetowe, system CMS Media Essence, strony internetowe